ekspertax

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
powrót Podatki dochodowe Wydatki na leki odchudzjące a ulga rehabilitacyjna

poniedziałek, 28 listopada 2011 17:29

Wydatki na leki odchudzjące a ulga rehabilitacyjna

Opublikowane przez:  Zespół Ekspertax

W niedawno wydanej interpretacji indywidualnej organ podatkowy rozpatrywał możliwość skorzystania z ulgi rehabilitacyjnej na wydatki poniesione na leki odchudzające.

Podatniczka od 1996 r. jest osobą niepełnosprawną o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności (dawna II grupa inwalidzka). Główne jej schorzenia to: cukrzyca, zwyrodnienie kręgosłupa na całej długości, zwyrodnienie stawów biodrowych (kwalifikuje się do operacji i wszczepienia endoprotez), niewydolność krążenia, przebyta zatorowość płucna. Podatniczka jest pod stałą opieką lekarzy specjalistów.

Zaleceniem lekarzy jest utrzymywanie prawidłowej wagi ciała. Utrzymywanie wagi jest wyjątkowo trudne przy cukrzycy (nieprawidłowa przemiana materii). Lekarz diabetolog i reumatolog zalecili więc leczenie u dietetyka. Ten z kolei ustala podatniczce indywidualną dietę popartą lekami - suplementami diety, które zakupuje w jego gabinecie. W aptekach są niedostępne. Na zakupione leki wystawione są faktury. Miesięczne wydatki wynoszą 200-500 zł

powrót Podatki dochodowe Wydatki na leki odchudzjące a ulga rehabilitacyjna

Szukaj:


Porady podatkowe

Reklama

Twoje podatki
- nasze rozwiązania!
_______________________________________________________

Reklama

_______________________________________________________