ekspertax

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
powrót VAT Chipsy, chrupki ziemniaczane, snacki, pellety, tortille. PKWiU i stawka VAT

wtorek, 03 stycznia 2012 17:42

Chipsy, chrupki ziemniaczane, snacki, pellety, tortille. PKWiU i stawka VAT

Opublikowane przez:  Zespół Ekspertax

Sprawdź stawkę VAT oraz PKWiU na chipsy, chrupki ziemniaczane, snacki, pellety, tortille.

Wyroby takie jak chipsy, chrupki ziemniaczane, snacki - chrupki kukurydziane, pellety - chrupki pszenno-ziemniaczane oraz tortille (bez placków pszennych popularnie zwanych ˝wrap˝), według Ośrodka Interpretacji Standardów Klasyfikacyjnych występują pod następującymi pozycjami:

 

  • chrupki ziemniaczane, chipsy, które mieszczą się w grupowaniu PKWiU 15.31.12-90.00 ˝Przetwory z ziemniaków zakonserwowane inaczej niż octem lub kwasem octowym, pozostałe, z wyłączeniem zamrożonych˝,
  • snacki (chrupki kukurydziane) i tortilla, które mieszczą się w grupowaniu PKWiU 15.61.33-53.00 ˝Żywność preparowana otrzymywana przez spęcznienie lub prażenie zbóż˝.

W załączniku nr 3 do ustawy o VAT w poz. 20 pod nr PKWiU ex 15.3 wymienione zostały: Owoce i warzywa przetworzone i zakonserwowane, a w poz. 23 pod nr PKWiU 15.6: Produkty przemiału zbóż, skrobie i produkty skrobiowe, które, zgodnie z art. 41 ust. 2 ustawy o VAT, objęte są stawką 8%.

Tak więc chipsy, chrupki ziemniaczane i snacki podlegają opodatkowaniu stawką 8%. Jedynym wyjątkiem dla opisanych wyżej produktów są pellety sklasyfikowane w grupowaniu PKWiU 15.82.13-50.00 ˝Wyroby wytłaczane lub ekspandowane, pikantne lub solone˝, które podlegają, zgodnie z art. 41 ust. 1 ustawy o VAT, opodatkowaniu stawką w wysokości 23%.

powrót VAT Chipsy, chrupki ziemniaczane, snacki, pellety, tortille. PKWiU i stawka VAT

Szukaj:


Porady podatkowe

Reklama

Twoje podatki
- nasze rozwiązania!
_______________________________________________________

Reklama

_______________________________________________________