ekspertax

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
powrót VAT Od 2013 szkoły nauki jazdy będą musiały mieć kasy fiskalne

czwartek, 26 lipca 2012 13:17

Od 2013 szkoły nauki jazdy będą musiały mieć kasy fiskalne

Opublikowane przez:  Zespół Ekspertax

Projekt nowego rozporządzenia zwalniającego niektórych podatników z obowiązku posiadania kas fiskalnych przewiduje od 1 stycznia 2013 r. jako obowiązkowy ten sposób prowadzenia ewidencji w odniesieniu do usług świadczonych przez szkoły nauki jazdy (PKWiU 85.53.11), z uwagi na pojawiające się sygnały organów podatkowych o zaniżaniu obrotów.

Minister Finansów przygotował nowe przepisy dotyczące obowiązku rejestracji obrotu i podatku należnego przy pomocy kas fiskalnych. Nowe rozporządzenie wejdzie wżycie od dnia 1 stycznia 2013 r.

Projekt z dnia 18 lipca 2012 r. rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących, który został skierowany do uzgodnień międzyresortowych, zawęża po raz kolejny grupę podatników, którzy są zwolnieni z obowiązku stosowania kas rejestrujących w prowadzonej działalności.

Zmiana tym razem dotyczy poz. 29 załącznika do obecnie obowiązującego rozporządzenia z dnia 26 lipca 2010 r. w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących (Dz.U. nr 138, poz. 930). Zgodnie z tym rozporządzeniem zwolnienia w nim ujęte przestają obowiązywać z końcem 2012 r.

Nowe rozporządzenie uwzględnia wnioski zgłaszane przez organy kontroli skarbowej o nadużyciach podatkowych dokonywanych przez podatników, w związku z ukrywaniem rzeczywistych obrotów z działalności.

Takie informacje dotyczyły między innymi usług świadczonych przez szkoły nauki jazdy, które od nowego roku będą musiały stosować kasy fiskalne już po przekroczeniu obrotu w wysokości 20.000 zł.

powrót VAT Od 2013 szkoły nauki jazdy będą musiały mieć kasy fiskalne

Szukaj:


Porady podatkowe

Reklama

Twoje podatki
- nasze rozwiązania!
_______________________________________________________

Reklama

_______________________________________________________