ekspertax

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
powrót VAT IE-599 potwierdza eksport

niedziela, 26 sierpnia 2012 18:45

IE-599 potwierdza eksport

Opublikowane przez:  Zespół Ekspertax

Wydruk IE-599 także potwierdza eksport, tak wyjaśnił Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi w interpretacji indywidualnej z dnia 1 sierpnia 2012 r. (IPTPP2/443-412/12-2/KW).

Wydruk papierowy komunikatu IE-599 jest dokumentem potwierdzającym wywóz towaru poza terytorium Wspólnoty i o ile wynika z niego tożsamość towaru będącego przedmiotem dostawy i wywozu, to podatnikowi może zastosować zerową stawkę VAT.

Zgodnie z art. 41 ust. 11 ustawy o VAT, stawka podatku w wysokości 0% ma zastosowanie dla eksportu pośredniego, jeżeli spełnione zostały określone warunki. Podatnik musi posiadać stosowne dokumenty spełniające warunki określone w przepisach celnych, które jednoznacznie potwierdzają wywóz towarów poza granicę Unii Europejskiej.

Zdaniem organów podatkowych, skoro w Systemie Kontroli Eksportu (ECS) potwierdzenie wywozu towarów poza terytorium Unii Europejskiej odbywa się za pomocą elektronicznego komunikatu IE-599, podpisywanego przez system ECS przy użyciu klucza do bezpiecznej transmisji danych, to jego kopię może stanowić każdy rodzaj dokumentu, który by wiernie odzwierciedlał treść oryginału. Może to być takze wydruk komunikatu IE-599 w formacie papierowym.

 

 

powrót VAT IE-599 potwierdza eksport

Szukaj:


Porady podatkowe

Reklama

Twoje podatki
- nasze rozwiązania!
_______________________________________________________

Reklama

_______________________________________________________