ekspertax

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
powrót Akcyza System Informacji o Banderolach Akcyzowych

sobota, 06 października 2012 13:02

System Informacji o Banderolach Akcyzowych

Opublikowane przez:  Zespół Ekspertax

Powstał System Informacji o Banderolach Akcyzowych (SIBA). Umożliwia on umożliwia sprawdzenie znaku akcyzy znajdującego się na opakowaniu alkoholu i wyrobów tytoniowych (wina, wyrobów spirytusowych, papierosów, cygar, cygaretek, tytoniu do palenia) online.

System funkcjonuje pod adresem www.banderolaakcyzowa.pl. Aby sprawdzić autentyczność banderoli wystarczy, że wpiszesz jej serię i rok wytworzenia oraz indywidualny numer. Uzyskasz dzięki temu odpowiedź, czy dana banderola jest autentyczna.

Po wpisaniu danych, pojawia się wzór banderoli wraz ze wskazówkami, na jakie zabezpieczenia należy zwrócić uwagę, aby mieć pewność co do oryginalności znaku. System przedstawia również sposób prawidłowego nałożenia znaku akcyzowego na wyrób, informuje czy banderola została umieszczona we właściwy sposób na określonym wyrobie akcyzowym.

W Systemie znajdą się także wzory wszystkich obecnie stosowanych banderol wraz z opisami zabezpieczeń, które można sprawdzić bez użycia specjalistycznych urządzeń. System banderolowania wyrobów akcyzowych jest systemem szczelnym, co gwarantuje, że towary kupowane w legalnym obrocie, opatrzone znakami skarbowymi akcyzy (banderolami) są także bezpieczne dla konsumenta.

powrót Akcyza System Informacji o Banderolach Akcyzowych

Szukaj:


Porady podatkowe

Reklama

Twoje podatki
- nasze rozwiązania!
_______________________________________________________

Reklama

_______________________________________________________