ekspertax

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
powrót VAT Kora dekoracyjna. Stawka VAT

wtorek, 13 listopada 2012 10:40

Kora dekoracyjna. Stawka VAT

Opublikowane przez:  Zespół Ekspertax

Sprawdź stawkę podatku VAT obowiązującą przy dostawie kory dekoracyjnej.

Opodatkowaniu stawką podatku w wysokości 8% podlegają towary i usługi wymienione w załączniku nr 3 do ustawy o VAT. W pozycji 64 załącznika nr 3 do ww. ustawy wymienione są nawozy naturalne lub organiczne, gdzie indziej niesklasyfikowane (w tym ziemia ogrodnicza, zawierająca torf jako zasadniczy składnik i ziemia ogrodnicza, będąca mieszaniną naturalnej gleby, piasku, gliny i minerałów oraz ziemia humus) - PKWiU 20.15.80.0.

W klasyfikacji tej, ustawodawca pod symbolem PKWiU 20.15.80.0 sklasyfikował "Nawozy naturalne lub organiczne, gdzie indziej niesklasyfikowane".
Nawóz roślinny (kora sosnowa) to gotowy wyrób przeznaczony jest do zastosowań ogrodniczych (drzewa i krzewy iglaste, drzewa owocowe oraz na klombach i skalniakach), w szczególności do ściółkowania, tj. do obsypywania podłoża iglaków w celu stworzenia im mikroklimatu symulującego warunki leśne (ściółka leśna), zakwaszania gleby, ochrony przed wzrostem chwastów, utrzymania dużej wilgotności podłoża.

Dostawa wyrobu powstałego z przerobu kory odpadowej, który to towar sklasyfikowany został według PKWiU do grupowania 20.15.80.0 jako "Nawozy naturalne lub organiczne, gdzie indziej niesklasyfikowane", podlega opodatkowaniu preferencyjną stawką podatku VAT w wysokości 8%, zgodnie z art. 41 ust. 2 i art. 146a pkt 2 ustawy o VAT, w związku z poz. 64 załącznika nr 3 do tej ustawy.

Tak uznał Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy w interpretacji indywidualnej z dnia 26 lipca 2012 r. (ITPP1/443-544/12/MS).

powrót VAT Kora dekoracyjna. Stawka VAT

Szukaj:


Porady podatkowe

Reklama

Twoje podatki
- nasze rozwiązania!
_______________________________________________________

Reklama

_______________________________________________________