ekspertax

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
powrót VAT Stawka VAT na usługi odczytywania wodomierzy

środa, 14 listopada 2012 18:39

Stawka VAT na usługi odczytywania wodomierzy

Opublikowane przez:  Zespół Ekspertax

Sprawdź stawkę VAT na usługi związane z handlem wodą dostarczaną za pośrednictwem sieci wodociągowych.

Pod pozycją 141 załącznika nr 3 do ustawy o VAT, wymienione zostały "Usługi związane z handlem wodą dostarczaną za pośrednictwem sieci wodociągowych", sklasyfikowane w grupowaniu PKWiU 36.00.30.0, które opodatkowane są preferencyjną stawką podatku VAT w wysokości 8%.

A zatem, jeżeli usługi odczytu wodomierzy mieszczą się w grupowaniu PKWiU 36.00.30.0, jako usługi związane z handlem wodą dostarczaną za pośrednictwem sieci wodociągowych, to ich świadczenie opodatkowane jest stawką podatku w wysokości 8%.

Jednocześnie wskazać należy, iż bez znaczenia pozostaje fakt, w jakich lokalach, budynkach itp. przedmiotowa usługa jest świadczona, bowiem dla określenia prawidłowej stawki podatku VAT przesądzająca jest w tej sytuacji klasyfikacja statystyczna wykonywanej usługi.

Jeżeli usługa odczytu wodomierzy, sklasyfikowana jest jako "Usługi związane z handlem wodą dostarczaną za pośrednictwem sieci wodociągowych" pod symbolem PKWiU 36.00.30.0, to podlegać będzie opodatkowaniu podatkiem VAT według stawki w wysokości 8%, na podstawie art. 41 ust. 2 w związku z art. 146a pkt 2 ustawy o VAT, jako usługa wymieniona pod poz. 141 załącznika nr 3 do tej ustawy.

powrót VAT Stawka VAT na usługi odczytywania wodomierzy

Szukaj:


Porady podatkowe

Reklama

Twoje podatki
- nasze rozwiązania!
_______________________________________________________

Reklama

_______________________________________________________