ekspertax

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
powrót Podatki dochodowe Sprzedaż koszulek z nadrukami przez Internet

poniedziałek, 25 lutego 2013 22:31

Sprzedaż koszulek z nadrukami przez Internet

Opublikowane przez:  Zespół Ekspertax

Podatnik prowadzi działalność gospodarczą polegającą między innymi na sprzedaży przez Internet koszulek z nadrukami. Sprzedaż polega na tym, że kupujący wybiera sobie koszulkę i nadruk jaki ma się na niej znaleźć. Liczba nadruków jest ograniczona, a ich większa różnorodność pozwoliłaby na zwiększenie sprzedaży. W związku z tym sprzedawca planuje rozpocząć współpracę z grafikami w celu pozyskania większej ilości projektów do nadruków. Sprawdź jakie ma wobec nich obowiązki.

W przypadku wypłaty należności za oryginalną koncepcję nadruku na koszulce na rzecz projektanta, który nie będzie prowadził działalności gospodarczej - na prowadzącym działalność polegającą na sprzedaży koszulek przez Internet ciążyć będą obowiązki płatnika określone przepisami art. 41 i 42 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, w związku z czym jest on obowiązany do poboru i odprowadzenia zaliczki na podatek oraz musi wystawić informację PIT-11.

W przypadku gdy projekt nadruku wykona osoba prowadząca działalność gospodarczą, tj. wykonywany będzie w ramach tej działalności - stanowić będą przychody z prowadzonej przez tę osobę pozarolniczej działalności gospodarczej, a sprzedawca nie jest obowiązany do poboru zaliczki na podatek.

powrót Podatki dochodowe Sprzedaż koszulek z nadrukami przez Internet

Szukaj:


Porady podatkowe

Reklama

Twoje podatki
- nasze rozwiązania!
_______________________________________________________

Reklama

_______________________________________________________