ekspertax

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
powrót Podatki dochodowe Wypłata środków pieniężnych z IKE

wtorek, 03 sierpnia 2010 16:22

Wypłata środków pieniężnych z IKE

Opublikowane przez:  Zespół Ekspertax

Od zgromadzonych środków na indywidualnym koncie emerytalnym podatnik nie ma obowiązku uiszczać podatku dochodowego, gdyż dochody te korzystają ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 58a lit. a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

Wypłata środków nastąpiła w 2009 r., po ukończeniu 60 lat życia na wniosek podatnika.

W myśl przepisu art. 21 ust. 1 pkt 58a lit. a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w brzmieniu obowiązującym w 2009 r. wolne od podatku są dochody z tytułu oszczędzania na indywidualnym koncie emerytalnym, w rozumieniu przepisów o indywidualnych kontach emerytalnych, uzyskane w związku z gromadzeniem i wypłatą środków przez oszczędzającego.

Tak wypowiedział się Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie na temat skutków podatkowych wypłaty środków zgromadzonych na indywidualnym koncie emerytalnym w interprteacji indywidualnej z dnia 26 kwietnia 2010 r.

 

Jeżeli masz pytania dotyczące niniejszej informacji, napisz do mnie: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

powrót Podatki dochodowe Wypłata środków pieniężnych z IKE

Szukaj:


Porady podatkowe

Reklama

Twoje podatki
- nasze rozwiązania!
_______________________________________________________

Reklama

_______________________________________________________