ekspertax

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
powrót VAT Zniszczenie rolek kasowych

wtorek, 03 sierpnia 2010 16:23

Zniszczenie rolek kasowych

Opublikowane przez:  Zespół Ekspertax

Kiedy sprzedawca może zniszczyć w sposób trwały kopie dokumentów kasowych (papierowych rolek kasowych) dokumentujących sprzedaż, która została zaewidencjonowana przy użyciu kasy rejestrującej do dnia 31 grudnia 2007 r. i czy sprzedawca - po dniu 1 stycznia 2011 r. - będzie mógł zniszczyć rolki kasowe zawierające kopie paragonów fiskalnych z 2008 r.?

Kopie dokumentów sporządzanych przez kasę rejestrującą na nośniku papierowym, potwierdzających dokonanie do dnia 31 grudnia 2011 r. sprzedaży, podatnicy obowiązani są przechowywać nie krócej niż przez okres dwóch lat licząc od końca roku, w którym nastąpiła ta sprzedaż.

W 2010 r. sprzedawca nie jest zobowiązany do przechowywania (dokonując ich trwałego zniszczenia) kopii paragonów fiskalnych na nośnikach papierowych z 2007 r. i lat wcześniejszych, skoro minęły 2 lata od końca roku, w którym nastąpiła sprzedaż. Natomiast począwszy od 1 stycznia 2011 r. będzie mógł zniszczyć rolki kasowe zawierające kopie paragonów fiskalnych z 2008 r.

Interpretacja indywidualna z dnia 19 marca 2010 r. wydana przez Dyrektora Izby Skarbowej w Warszawie.

 

Jeżeli masz pytania dotyczące niniejszej informacji, napisz do mnie: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

powrót VAT Zniszczenie rolek kasowych

Szukaj:


Porady podatkowe

Reklama

Twoje podatki
- nasze rozwiązania!
_______________________________________________________

Reklama

_______________________________________________________