ekspertax

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
powrót Podatki dochodowe Szczepienia przeciwko grypie

środa, 13 października 2010 15:52

Szczepienia przeciwko grypie

Opublikowane przez:  Zespół Ekspertax

Kończy się okres dobrej pogody. Warto się zaszczepić przeciw wirusowi grypy AH1N1. Wydatki na szczepienia pracowników dla pracodawcy stanowią koszty uzyskania przychodów. U pracownika z tytułu szczepienia, co do zasady, powstanie przychód.

Obiektywnie oceniając, zapewnienie pracownikom odpowiedniej opieki zdrowotnej, obejmującej szczepienia ochronne, powinno przełożyć się na poprawę stanu zdrowia pracowników, ograniczając jednocześnie ich absencję w pracy z powodu zachorowań. To z kolei pozytywnie wpływa na efektywność wykonywanej przez nich pracy, a co za tym idzie na poziom przychodów osiąganych przez spółkę. Oznacza to, że poniesienie przedmiotowych wydatków jest racjonalnie uzasadnione, jako zmierzające do osiągania przychodów lub powiększania poziomu przychodów osiąganych przez spółkę.

 

Zatem, ponoszone przez spółkę wydatki, są związane w sposób pośredni z uzyskiwanymi przychodami z prowadzonej przez nią działalności gospodarczej. Mogą więc stanowić dla spółki koszt uzyskania przychodów, na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych. Tak uważa Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach (interpretacja indywidualna z dnia 2 lutego 2010 r.).

powrót Podatki dochodowe Szczepienia przeciwko grypie

Szukaj:


Porady podatkowe

Reklama

Twoje podatki
- nasze rozwiązania!
_______________________________________________________

Reklama

_______________________________________________________