ekspertax

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
powrót Inne Podatek bankowy. Czy nam grozi?

środa, 20 października 2010 09:31

Podatek bankowy. Czy nam grozi?

Opublikowane przez:  Zespół Ekspertax

Minister Finansów analizuje potencjalne korzyści oraz ewentualne zagrożenia wynikające z możliwości wprowadzenia dodatkowego obciążenia fiskalnego na wybrane instytucje finansowe. Tak wynika z odpowiedzi na interpelację poselską z dnia 20 października 2010 r.

W szczególności Ministerstwo Finansów z uwagą obserwuje reakcje innych państw Unii Europejskiej w tym zakresie oraz bierze czynny udział w pracach dotyczących opracowania wspólnotowego rozwiązania w zakresie dodatkowych opłat obciążających banki. Dotychczas 6 państw członkowskich wdrożyło tego typu rozwiązania.

 

Przystępując do rozstrzygnięcia kwestii zasadności wdrożenia nowych zobowiązań dotyczących określonych podmiotów, należy zatem mieć na uwadze wieloaspektowość zagadnienia, a także kierować się w równej mierze poszanowaniem zasad odnoszących się do opodatkowania przedsiębiorców, jak i interesem fiskalnym państwa.

Minister Finansów poinformował również, że przyjęty przez Radę Ministrów projekt ustawy budżetowej na 2011 r. nie uwzględnia dochodów z ww. podatku (opłaty).

powrót Inne Podatek bankowy. Czy nam grozi?

Szukaj:


Porady podatkowe

Reklama

Twoje podatki
- nasze rozwiązania!
_______________________________________________________

Reklama

_______________________________________________________