ekspertax

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
powrót VAT Miejsce świadczenia usług oraz krótkoterminowego wynajmu środków transportu

środa, 07 kwietnia 2010 19:03

Miejsce świadczenia usług oraz krótkoterminowego wynajmu środków transportu

Opublikowane przez:  Zespół Ekspertax

Od dnia 1 stycznia 2010 r. dla usług restauracyjnych i cateringowych oraz krótkoterminowego wynajmu środków transportu inaczej niż wcześniej, określa się miejsce ich świadczenia.

W przypadku usług restauracyjnych i cateringowych obowiązuje zasada ich opodatkowania w miejscu, gdzie te usługi są faktycznie wykonywane (bez względu na status nabywcy). Wyjątkiem jest świadczenie usług restauracyjnych i cateringowych na pokładach statków, statków powietrznych lub pociągów podczas części transportu pasażerów wykonanej na terytorium Wspólnoty. W takim przypadku miejscem świadczenia tych usług jest miejsce rozpoczęcia przewozu osób.

W przypadku usług krótkoterminowego wynajmu środków transportu miejscem świadczenia usług jest miejsce, w którym te środki transportu są rzeczywiście oddawane do dyspozycji usługobiorcy (niezależnie od statusu usługobiorcy).

Wynajmem krótkoterminowym środków transportu jest ciągłe posiadanie środka transportu lub korzystanie z niego przez okres nieprzekraczający 30 dni, a w przypadku jednostek pływających – przez okres 90 dni.

 

powrót VAT Miejsce świadczenia usług oraz krótkoterminowego wynajmu środków transportu

Szukaj:


Porady podatkowe

Reklama

Twoje podatki
- nasze rozwiązania!
_______________________________________________________

Reklama

_______________________________________________________