ekspertax

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
powrót VAT Odliczenie VAT od paliwa w 2011

poniedziałek, 29 listopada 2010 18:21

Odliczenie VAT od paliwa w 2011

Opublikowane przez:  Zespół Ekspertax

Sejm zaczął prace nad nowelizacją ustawy o VAT dotyczącą możliwości odliczania VAT naliczonego od zakupu samochodów i paliwa do nich. Sprawdź nowe zasady, które wejdą w życie od dnia 1 stycznia 2011 r.

Zgodnie z brzmieniem nowego przepisu art. 88a ustawy o VAT obniżenia kwoty lub zwrotu różnicy podatku należnego nie będzie się stosować do nabywanych przez podatnika paliw silnikowych, oleju napędowego oraz gazu, wykorzystywanych do napędu samochodów osobowych oraz innych pojazdów samochodowych, o których mowa w art. 86a ust. 1.

 

Chodzi o następujące pojazdy: samochody osobowe oraz inne pojazdy samochodowe o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 tony, nie posiadające homologacji lub odpisu decyzji zwalniającej z obowiązku uzyskania świadectwa homologacji, wydawanych zgodnie z przepisami prawa o ruchu drogowym.

Pojazdy, które w wyciągu ze świadectwa homologacji lub w odpisie decyzji, nie będą miały określonej dopuszczalnej ładowności lub ilości miejsc, uznaje się również za samochody osobowe.

powrót VAT Odliczenie VAT od paliwa w 2011

Szukaj:


Porady podatkowe

Reklama

Twoje podatki
- nasze rozwiązania!
_______________________________________________________

Reklama

_______________________________________________________