ekspertax

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
powrót VAT Wystarczy potwierdzenie odbioru korekty mailem!

środa, 05 stycznia 2011 13:44

Wystarczy potwierdzenie odbioru korekty mailem!

Opublikowane przez:  Zespół Ekspertax

W przypadku faktur w formie elektronicznej za potwierdzenie odbioru faktury korygującej będzie uważane także potwierdzenie wyrażone w formie e-maila, komunikatu systemowego lub jakiejkolwiek innej formie elektronicznej.

Tak wynika z projektu nowelizacji ustawy o VAT, który ma wejść w życie po upływie 3 miesięcy od dnia ogłoszenia. Obecnie jest w Sejmie.

 

Projekt ustawy przewiduje prawdziwą rewolucję w stosowaniu faktur elektornicznych. Przedmiotowe propozycje zmian do ustawy o VAT stanowią propozycję kompleksowej reformy zasad obrotu fakturami w formie elektronicznej poprzez wykorzystanie między innymi narzędzi, jakie wprowadzają zmiany do ustawy o podpisie elektronicznym w tym wszystkich form zaawansowanego podpisu elektronicznego m.in. podpisu osobistego i pieczęci elektronicznej.

Celem proponowanych zmian w VAT jest uproszczenie obrotu tymi fakturami, tak aby faktury w formie elektronicznej stały się realną alternatywą dla faktur papierowych.

Proponowane zmiany dotyczą trzech płaszczyzn obrotu fakturami w formie elektronicznej:

1) zmian w przepisach proceduralnych, dotyczących rozpoczęcia elektronicznego fakturowania i udostępniania takich faktur organom kontroli skarbowej i podatkowej, zmierzających w kierunku uproszczenia wymogów administracyjno-formalnych;
2) zmian w przepisach technicznych, opisujących technologiczne uwarunkowania i wymagania wobec elektronicznego fakturowania, zmierzających w kierunku zapewnienia swobody technologicznej, przy jednoczesnym zapewnieniu odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa  obrotu.

Jeżeli masz pytania na ten temat, napisz do mnie: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

powrót VAT Wystarczy potwierdzenie odbioru korekty mailem!

Szukaj:


Porady podatkowe

Reklama

Twoje podatki
- nasze rozwiązania!
_______________________________________________________

Reklama

_______________________________________________________