ekspertax

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
powrót VAT Okazjonalny przewóz osób autobusami w 2011

czwartek, 06 stycznia 2011 18:25

Okazjonalny przewóz osób autobusami w 2011

Opublikowane przez:  Zespół Ekspertax

Od dnia 1 stycznia 2011 r. podatnicy prowadzący działalność w zakresie okazjonalnego przewozu osób autobusami zarejestrowanymi poza granicami kraju muszą posiadać w pojeździe potwierdzenie rejestracji VAT-5.

W przypadku świadczenia usług międzynarodowego przewozu drogowego, polegającego na okazjonalnym przewozie osób autobusami zarejestrowanymi poza terytorium kraju przez podatników mających siedzibę lub stałe miejsce prowadzenia działalności lub miejsce zamieszkania albo pobytu poza terytorium kraju, kierujący pojazdem w trakcie wykonywania tych przewozów na terytorium kraju jest obowiązany do posiadania potwierdzenia lub kopii potwierdzenia zarejestrowania tego podatnika jako podatnika VAT czynnego.

Tak wynika z art. 96a dodanego z dniem 1 stycznia 2011 r. przez art. 1 pkt 17 ustawy z dnia 16 grudnia 2010 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz ustawy o transporcie drogowym (Dz.U. nr 247, poz. 1652). Jednocześnie podatnicy prowadzący działalność w zakresie okazjonalnego przewozu osób autobusami zarejestrowanymi poza granicami krajui mają możliwość uzyskania  dowolnej liczby potwierdzeń rejestracji VAT-5.

Jeżeli masz pytania na ten temat, napisz do mnie: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

powrót VAT Okazjonalny przewóz osób autobusami w 2011

Szukaj:


Porady podatkowe

Reklama

Twoje podatki
- nasze rozwiązania!
_______________________________________________________

Reklama

_______________________________________________________