ekspertax

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
powrót VAT Do 31 marca 2011 wnioski o zwrot zagranicznego VAT

piątek, 07 stycznia 2011 19:05

Do 31 marca 2011 wnioski o zwrot zagranicznego VAT

Opublikowane przez:  Zespół Ekspertax

Przedłużono znacznie termin składania wniosków za 2009 r. o zwrot zagranicznego VAT i zwrot VAT polskiego dla podmiotów zagranicznych. Zmiana ta dotyczy podatników z innych państw członkowskich, którzy chcą złożyć wniosek VAT-REF o zwrot polskiego VAT oraz odpowiednio do polskich podatników, którzy chcą odzyskać VAT zapłacony w innym państwie członkowskim.

Podatnicy z innych państw członkowskich, dokonujący w Polsce zakupów obciążonych VAT mogą składać u siebie w kraju e-wnioski o zwrot tego podatku. Zazwyczaj wnioski te składa się najpóźniej w terminie do dnia 30 września roku następnego za dany rok. Jednkże termin do zożenia wniosków za 2009 r. przedłużono do dnia 31 marca 2011 r.

Tak wynika z rozporządzenia Ministra Finansów z 24 grudnia 2009 r. w sprawie wniosków o zwrot podatku od wartości dodanej naliczonego w innym niż Rzeczpospolita Polska państwie członkowskim Wspólnoty Europejskiej (Dz.U. nr 224, poz. 1800).

Podobnie ma się sprawa, jeśli chodzi o zwrot VAT dla podmiotów z krajów trzecich, uprawnionych do uzyskania zwrotu polskiego VAT.

W tym przypadku przepisy rozporządzenia Ministra Finansów z 24 grudnia 2009 r. w sprawie zwrotu podatku od towarów i usług niektórym podmiotom (Dz.U. nr 224, poz. 1801) wskazują, że zwrot VAT następuje na wniosek podmiotu zagranicznego (z kraju trzeciego) składany do Naczelnika II Urzędu Skarbowego Warszawa-Śródmieście.

I ten wniosek powinien być złożony do 30 września roku następującego po roku, którego wniosek dotyczy. W związku z przedłużeniem terminu, wnioski te można składać do dnia 31 marca 2011 r.

Jeżeli masz pytania na ten temat, napisz do mnie: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

powrót VAT Do 31 marca 2011 wnioski o zwrot zagranicznego VAT

Szukaj:


Porady podatkowe

Reklama

Twoje podatki
- nasze rozwiązania!
_______________________________________________________

Reklama

_______________________________________________________