ekspertax

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
powrót VAT Korekta VAT odliczonego w przypadku dokonania zmian w pojeździe

poniedziałek, 10 stycznia 2011 15:27

Korekta VAT odliczonego w przypadku dokonania zmian w pojeździe

Opublikowane przez:  Zespół Ekspertax

Z dniem 1 stycznia 2011 r. weszły w życie zmiany w zakresie korekty odliczonego podatku w przypadku dokonania zmian w pojeździe, dla którego podatnik uzyskał zaświadczenie po badaniu technicznym w okręgowej stacji kontroli pojazdów. Korekty dokonujemy w rozliczeniu za okres, w którym podatnik dokonał odliczenia.

W przypadku gdy w pojeździe, dla którego okręgowa stacja kontroli pojazdów, na podstawie przeprowadzonego dodatkowego badania technicznego, wydała zaświadczenie potwierdzające spełnienie określonych przepisami ustawy o VAT wymagań, zostały wprowadzone zmiany, w wyniku których pojazd nie spełnia tych wymagań – podatnik jest obowiązany do skorygowania dokonanego odliczenia kwoty podatku naliczonego w rozliczeniu za okres, w którym dokonał odliczenia, a nie jak w brzmieniu przepisu obowiązującym do dnia 31 grudnia 2010 r.

Dotychczas, w takim przypadku podatnik był obowiązany do skorygowania kwoty podatku naliczonego w całości w rozliczeniu za okres, w którym dokonał tych zmian (art. 3 ust. 4 nowelizacji ustawy o VAT z dnia 16 grudnia 2010 r.).

Jeżeli masz pytania na ten temat, napisz do mnie: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

powrót VAT Korekta VAT odliczonego w przypadku dokonania zmian w pojeździe

Szukaj:


Porady podatkowe

Reklama

Twoje podatki
- nasze rozwiązania!
_______________________________________________________

Reklama

_______________________________________________________