ekspertax

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
powrót VAT Opodatkowanie gazu, energii cieplnej oraz chłodniczej w 2011

wtorek, 11 stycznia 2011 16:33

Opodatkowanie gazu, energii cieplnej oraz chłodniczej w 2011

Opublikowane przez:  Zespół Ekspertax

Sprawdź jakie zmiany w zakresie opodatkowania gazu, energii cieplnej oraz chłodniczej weszły w życie od dnia 1 stycznia 2011 r.

Ponieważ gaz importowany za pośrednictwem statków ma właściwości identyczne jak gaz importowany za pośrednictwem gazociągów i po regazyfikacji jest przeznaczony do transportu za pośrednictwem gazociągów, wprowadzono zwolnienie od podatku VAT również dla gazu importowanego za pośrednictwem statków.

Zmiany wprowadzane od dnia 1 stycznia 2011 r. mają związek z implementacją dyrektywy 2009/162/UE. Oprócz charakteru doprecyzowującego i technicznego, wprowadzają głównie szczególne regulacje w zakresie energii cieplnej i chłodniczej oraz w zakresie importu gazu za pośrednictwem statków.

Z uwagi na powstanie pierwszych transgranicznych sieci dystrybucji energii cieplnej i chłodniczej uregulowano kwestie związane z dostawą i importem energii cieplnej i chłodniczej oraz usługami zapewnienia dostępu do sieci dystrybucji energii cieplnej lub chłodniczej lub usługami transportu lub przesyłu poprzez te sieci, a tak że świadczeniem innych usług bezpośrednio z nimi związanych w sposób analogiczny jak w przypadku energii gazowej i elektrycznej.

Jeżeli masz pytania na ten temat, napisz do mnie: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

powrót VAT Opodatkowanie gazu, energii cieplnej oraz chłodniczej w 2011

Szukaj:


Porady podatkowe

Reklama

Twoje podatki
- nasze rozwiązania!
_______________________________________________________

Reklama

_______________________________________________________