ekspertax

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
powrót Podatki dochodowe Dziś ostateczny termin na złożenie PIT-28

poniedziałek, 31 stycznia 2011 07:22

Dziś ostateczny termin na złożenie PIT-28

Opublikowane przez:  Zespół Ekspertax
Dziś upływa termin do rozliczenia ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych oraz karty podatkowej. Do końca stycznia z urzędem skarbowym muszą się rozliczyć, m.in. podatnicy płacący zryczałtowany podatek dochodowy od przychodów z działalności gospodarczej (PIT-28) oraz w formie karty podatkowej (PIT-16A). Można to zrobić za pomocą internetu w wersji elektronicznej.

Z elektornicznego sposobu przekazania rocznej deklaracji o wysokości składki na ubezpieczenie zdrowotne, zapłaconej i odliczonej w poszczególnych miesiącach, mogą również skorzystać podatnicy opłacający podatek dochodowy w formie karty podatkowej (PIT-16A) oraz płacący zryczałtowany podatek dochodowy od przychodów osób duchownych (PIT-19A), także do 31 stycznia 2011 r.

W tym roku zeznanie PIT-28, deklaracje PIT-16A i PIT-19A można wysłać drogą elektroniczną bez kwalifikowanego podpisu elektronicznego. W przypadku popełnienia błędu w formularzu w ten sam sposób składa się również korektę tych deklaracji. Najprościej zrobić to korzystając z darmowego i wygodnego programu przygotowanego przez Ministerstwo Finansów. Aplikacja dostępna jest na stronie internetowej: www.e-deklaracje.gov.pl.
Warto pamiętać, że rozliczając się na formularzu PIT-28 można korzystać z przysługujących ulg i odliczeń, przewidzianych w ustawie o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne. Dodatkowo uproszczono sposób przekazania 1% podatku należnego na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego. Podobnie jak we wszystkich innych zeznaniach za 2010 r. nie trzeba podawać już nazwy organizacji. Teraz wystarczy jej numer w Krajowym Rejestrze Sądowym (KRS).

powrót Podatki dochodowe Dziś ostateczny termin na złożenie PIT-28

Szukaj:


Porady podatkowe

Reklama

Twoje podatki
- nasze rozwiązania!
_______________________________________________________

Reklama

_______________________________________________________