ekspertax

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
powrót Podatki dochodowe Przychody po likwidacji działalności gospodarczej

sobota, 12 lutego 2011 19:40

Przychody po likwidacji działalności gospodarczej

Opublikowane przez:  Zespół Ekspertax

Od dnia 1 stycznia 2011 r. obowiązują bardzo niekorzystne zmiany w podatku dochodowym od osób fizycznych, dla podatników którzy będą chcieli zlikwidować działalność gospodarczą, w przypadku gdy po likwidacji pozostaną im w pełni zamortyzowane środki trwałe.

Zbycie takich składników majątkowych w okresie 6 lat po likwidacji działalności gospodarczej będze skutkowało koniecznością zapłacenia z tego tytułu podatku dochodowego.

 

Tak wynika ze zmian wprowadzonych nowelizacją z ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych z dnia 25 listopada 2010 r., która zaczęła obowiązywać z początkiem roku bieżącego, dotyczyła między innymi art. 10, art. 14 oraz art. 24 ww. ustawy. Przychód uzyskany ze sprzedaży po zakończeniu działalności, zgodnie z nowymi przepisami, przez sześć lat zalicza się do przychodów z działalności.

Jeżeli masz pytania na ten temat, napisz do mnie: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

powrót Podatki dochodowe Przychody po likwidacji działalności gospodarczej

Szukaj:


Porady podatkowe

Reklama

Twoje podatki
- nasze rozwiązania!
_______________________________________________________

Reklama

_______________________________________________________