ekspertax

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
powrót VAT Odliczenie VAT od WDT nowego środka transportu 2011

środa, 02 marca 2011 09:05

Odliczenie VAT od WDT nowego środka transportu 2011

Opublikowane przez:  Zespół Ekspertax

Podatnicy, którzy dokonują wewnątrzwspólnotowych dostaw nowych środków transportu, mają prawo do odliczenia podatku naliczonego. W tym przypadku prawo to przysługuje również podatnikowi niezarejestrowanemu. Od dnia 1 stycznia 2011 r. obowiązują tu zmienione zasady odliczenia VAT.

Kwotę podatku naliczonego, jaki podlega w tym przypadku odliczeniu od dnia 1 stycznia 2011 r. ustala się w oparciu o art. 146c ustawy o VAT.

Kwotą podatku naliczonego jest kwota stanowiąca równowartość 23% kwoty należnej z tytułu dostawy nowego środka transportu. Co do zasady dostawy takie są obłożone pewna marżą. Zatem znaczenie dla określenia kwoty podatku podlegającego odliczeniu ma to, że kwota podatku naliczonego nie może być wyższa niż kwota podatku zawartego w fakturze stwierdzającej nabycie tego środka lub dokumencie celnym albo podatku zapłaconego przez tego podatnika od wewnątrzwspólnotowego nabycia tego środka.

Zmienione zasady tego typu odliczenia będą obowiązywać w okresie od dnia 1 stycznia 2011 r. do dnia 31 grudnia 2013 r. zamiast art. 86 ust. 20 ustawy o VAT.

Więcej na ten temat dowiesz się pisząc do mnie: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

powrót VAT Odliczenie VAT od WDT nowego środka transportu 2011

Szukaj:


Porady podatkowe

Reklama

Twoje podatki
- nasze rozwiązania!
_______________________________________________________

Reklama

_______________________________________________________