ekspertax

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
powrót Podatki dochodowe Komunikat MF w sprawie e-PIT

środa, 06 kwietnia 2011 14:31

Komunikat MF w sprawie e-PIT

Opublikowane przez:  Zespół Ekspertax
Ministerstwo Finansów prosi podatników o zachowanie szczególnej ostrożności przy używaniu programów firm zewnętrznych do wypełniania i przesyłania zeznań podatkowych drogą elektroniczną. Stwierdzono bowiem przypadki, w których komercyjne oprogramowanie błędnie przekazuje zeznania do systemu testowego Ministerstwa Finansów.
W tych przypadkach otrzymane Urzędowe Potwierdzenie Odbioru (UPO) z systemu testowego nie oznacza przyjęcia zeznania do urzędu i nie jest traktowane przez organy podatkowe jako przyjęcie dokumentu do rozliczenia.
Ministerstwo Finansów podkreśla, że nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek wady, błędy i skutki związane z korzystaniem z oprogramowania firm komercyjnych.

Jednocześnie Ministerstwo Finansów informuje, że na stronie www.e-deklaracje.mf.gov.pl znajdują się niezbędne informacje oraz oprogramowanie do przesyłania zeznań i deklaracji podatkowych drogą elektroniczną autoryzowane przez resort finansów. Można je pobrać również za pośrednictwem serwisu dotyczącego rozliczeń rocznych www.szybkipit.pl.

W trosce o jakość i bezpieczeństwo danych podatników resort finansów rekomenduje wykorzystanie do składania zeznań rocznych bez kwalifikowanego podpisu elektronicznego wyłącznie oprogramowania udostępnionego na stronie systemu e-Deklaracje.
powrót Podatki dochodowe Komunikat MF w sprawie e-PIT

Szukaj:


Porady podatkowe

Reklama

Twoje podatki
- nasze rozwiązania!
_______________________________________________________

Reklama

_______________________________________________________