ekspertax

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
powrót VAT Co stanowi kwotę należną?

poniedziałek, 04 kwietnia 2011 09:16

Co stanowi kwotę należną?

Opublikowane przez:  Zespół Ekspertax

Z dniem 1 kwietnia 2011 r. rozszerzerzona została definicja kwoty należnej w ustawie o VAT. Zmianę wprowadziła nowelizacja ustawy o podatku od towarów i usług oraz ustawy – Prawo o miarach (Dz.U. nr 64, poz. 332).

Obecnie, zgodnie ze zmienionym art. 29 ustawy o VAT obejmuje ona również świadczenia należne od osób trzecich. Do podstawy opodatkowania wliczasz zatem wszystko, co jest związane z daną czynnością, a nie tylko świadczenie otrzymane od nabywcy.

powrót VAT Co stanowi kwotę należną?

Szukaj:


Porady podatkowe

Reklama

Twoje podatki
- nasze rozwiązania!
_______________________________________________________

Reklama

_______________________________________________________