ekspertax

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
powrót VAT Usługi asenizacyjne. Stawka VAT 2011

wtorek, 24 maja 2011 09:23

Usługi asenizacyjne. Stawka VAT 2011

Opublikowane przez:  Zespół Ekspertax

Usługi polegające na usuwaniu (wypompowywaniu) nieczystości płynnych zgromadzonych w przydomowych zbiornikach bezodpływowych i przetransportowywaniu ich samochodem ciężarowym (tzw. asenizacyjnym) do punktów zlewnych należących do oczyszczalni ścieków zakwalifikowane do grupowania PKWiU 37.00.12.0., podlegają od dnia 1 stycznia 2011 r. zmienionej stawce VAT.

 

W załączniku nr 3 do ustawy o VAT obowiązującym od dnia 1 stycznia 2011 r., który stanowi wykaz towarów i usług opodatkowanych stawką 8%, w pozycji 142 dotyczącej „Usług związanych z odprowadzaniem i oczyszczaniem ścieków użyto przedrostka „ex”, a zatem z całej grupy PKWiU 37 - „Usługi związane z odprowadzaniem i oczyszczaniem ścieków; osady ze ścieków kanalizacyjnych” opodatkowaniu stawką 8% podlegają wyłącznie usługi związane z odprowadzaniem i oczyszczaniem ścieków, w tym również usługi związane z opróżnianiem szamb.

Do usług związanych z opróżnianiem szamb i dołów gnilnych należy stosować stawkę podatku w wysokości 8%. Tak uważa Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu (interpretacja indywidualna z dnia 16 maja 2011.).

Jeżeli masz pytania na ten temat, napisz do mnie: kontakt@ekspertax.pl

powrót VAT Usługi asenizacyjne. Stawka VAT 2011

Szukaj:


Porady podatkowe

Reklama

Twoje podatki
- nasze rozwiązania!
_______________________________________________________

Reklama

_______________________________________________________