ekspertax

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
powrót Strona główna Ostatnio opublikowane Akcyza Służby celne kontrolują wytwarzających papierosy

czwartek, 19 lutego 2015 14:10

Służby celne kontrolują wytwarzających papierosy

Opublikowane przez:  Zespół Ekspertax

Od dnia 1 stycznia 2015 r. obowiązują zmiany w ustawie o podatku akcyzowym, które mają wyeliminować unikanie opodatkowania wyrobów tytoniowych właściwymi stawkami akcyzy w miejscach, gdzie udostępniane są maszyny do automatycznego nabijania gilz papierosowych.

W przypadku ujawnienia produkcji papierosów na maszynach do automatycznego nabijania gilz papierosowych bez wcześniejszego dokonania przedpłaty akcyzy, urządzenia są zajmowane, a producenci obciążani podatkiem akcyzowym w wysokości ok. 16 zł od paczki papierosów (20 sztuk) oraz karą grzywny w wysokości od 175 zł do 35.000 zł.

Legalnie wytwarzać papierosy można tylko przy wykorzystaniu maszyn ulokowanych w punktach handlu detalicznego, pod warunkiem, że punkt taki jest oznaczony jako „skład podatkowy" i podane jest imię i nazwisko lub nazwa podmiotu prowadzącego skład.

Wytwarzane w takim miejscu papierosy są opodatkowane akcyzą i powinny zostać oznaczone znakami akcyzy. Możliwa jest również legalna produkcja poza składem podatkowym, ale w tym celu należy dokonać przedpłaty podatku akcyzowego i oznaczyć papierosy znakami akcyzy.

Uwaga!
Za produkcję papierosów nie uznaje się wytwarzania papierosów przez konsumenta ręcznie, domowym sposobem, w gospodarstwach domowych, na własny użytek.

powrót Strona główna Ostatnio opublikowane Akcyza Służby celne kontrolują wytwarzających papierosy

Szukaj:


Porady podatkowe

Reklama

Twoje podatki
- nasze rozwiązania!
_______________________________________________________

Reklama

_______________________________________________________