ekspertax

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
powrót Strona główna Pytania i odpowiedzi
środa, 12 października 2011 10:23

Opłata targowa od wesołych miasteczek i cyrków

Czytelnicy pytają: Czy należy pobierać opłatę targową od automatów z grami, wesołych miasteczek które są na sezon letni rozstawiane na dzierżawionych gruntach od robienia tatuaży, od usług gastronomicznych?

Opublikowane w Opłaty lokalne

Czytelnicy pytają: W grudniu 2008 r. córce i zięciowi aktem notarialnym darowałam mieszkanie o wartości 140.000 zł. W tymże akcie notarialnym zastrzegłam bezpłatną i dożywotnią służebność. Czy powinnam uiścić podatek od tej służebności?

wtorek, 23 sierpnia 2011 09:42

Stawka VAT na rolety zewnętrzne w 2011

Czytelnicy pytają: Prowadzę biuro handlowe zajmujące się sprzedażą i montażem okien, drzwi, bram, rolet zewnętrznych, rolet materiałowych, markiz, moskitier itp. wraz z usługą. Dotąd wszystko sprzedawałem opodatkowane 7% VAT, a od nowego roku w 8% VAT (zresztą jak wszyscy).

Do końca 2010 r. otrzymywałem zwroty nadpłaty w VAT (oczywiście po kontrolach z urzędu skarbowego). Jest sierpień 2011 r. i jestem w trakcie kontroli (pierwszej w tym roku) pomimo, że co miesiąc otrzymuję zwroty nadpłaty to pojawił się problem. Urzędnik z urzędu skarbowego stwierdził, że rolety zewnętrzne, rolety materiałowe, markizy nie powinny być sprzedawane z 8% VAT, no i mam oczywiście złożyć korektę, zwrócić różnicę VAT wraz z odsetkami. To jest dla mnie koniec. Czy oni maja rację? Proszę o pomoc!

Opublikowane w VAT
wtorek, 23 sierpnia 2011 11:38

Stawka VAT na odpady foliowe

Czytelnicy pytają: Jaka stawka VAT  obowiązuje od 1 lipca 2011 r. na odpad foliowy?

Opublikowane w VAT
czwartek, 18 sierpnia 2011 01:12

Cena jednostkowa towaru lub koszt wytworzenia

Czytelnicy pytają: Jak traktować prezenty na gruncie podatku VAT? Jak traktować gadżety reklamowe, upominki takie jak: zapalniczka 1,8 zł brutto, zegarek, polar do kwoty 100 zł brutto, odtwarzacz MP3 powyżej 100 zł?

Opublikowane w VAT

Czytelnicy pytają: Moje pytanie dotyczy prezentów dla kontrahentów. Czy do pojedynczej wartości prezentu doliczamy koszt przesyłki, a także usługę promocyjno reklamową, np. grawer, naszycie lub wytłoczenie nazwy firmy lub jej logo? Czy w koszty można zaliczyć całą kwotę, czy wydatki na reklamę stanowią koszty uzyskania przychodów w całości?

Opublikowane w Podatki dochodowe

Czytelnicy pytają: Jaka stawkę zastosować do wywozu odpadów komunalnych?

Opublikowane w VAT
czwartek, 11 sierpnia 2011 08:46

Koszenie trawników. Stawka VAT 2011

Czytelnicy pytają: Jaka stawka VAT obowiązuje na koszenie trawników w 2011 r.?

Opublikowane w VAT
czwartek, 11 sierpnia 2011 09:21

Poradnictwo żywieniowe. Zwolnienie z VAT 2011

Czytelnicy pytają: Czy prowadząc poradnictwo żywieniowe polegające na układaniu diet przy chorobach dieto zależnych, odchudzających, świadczenie porad w zakresie odżywiania się kobiet w ciąży i karmiących, dokonywanie analizy sposobu odżywiania się w celu korygowania błędów żywieniowych a także nauki racjonalnego i prawidłowego odżywiania się podlega zwolnieniu od VAT? Czy po wejściu w życie nowej ustawy o działalności leczniczej osoba z wykształceniem technologa żywności i żywienia człowieka oraz po studiach podyplomowych - żywienie człowieka w profilaktyce zdrowotnej, posiada odpowiednie kwalifikacje zawodowe, aby wykonywać zawód dietetyka i tym samym być zwolniona od VAT w związku z wykonywaniem ww. usług?

Opublikowane w VAT
poniedziałek, 08 sierpnia 2011 12:46

Z jaką stawką VAT refakturować media?

Czytelnicy pytają: Jaka stawka VAT obowiązuje przy refakturowaniu kosztów mediów w spółdzielniach mieszkaniowych?

Opublikowane w VAT
Strona 1 z 4
powrót Strona główna Pytania i odpowiedzi

Szukaj:


Porady podatkowe

Reklama

Twoje podatki
- nasze rozwiązania!
_______________________________________________________

Reklama

_______________________________________________________