ekspertax

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
powrót Podatki Opłaty lokalne Zmienią się przepisy i podatkach i opłatach lokalnych

środa, 30 stycznia 2013 18:52

Zmienią się przepisy i podatkach i opłatach lokalnych

Opublikowane przez:  Zespół Ekspertax

Jest gotowy projekt założeń do ustawy o poprawie warunków świadczenia usług przez jednostki samorządu terytorialnego. Projekt zawiera m.in. zmiany w ustawie o podatkach i opłatach lokalnych. Sprawdź co się zmieni.

Proponowane zmiany dotyczą ustawy o podatkach i opłatach lokalnych, ustawy o podatku rolnym, a także w ustawy o podatku leśnym. Chodzi o doprecyzowanie przepisów oraz poprawę skuteczności poboru podatku od nieruchomości.

Projekt ustawy doprecyzowuję definicję budowli, pojęcie taz. względów technicznych, wyłączenie zasad odpowiedzialności solidarnej w przypadku garaży wielostanowiskowych stanowiących odrębne nieruchomości, dookreśla zasady opodatkowania części wspólnych budynku, w którym wyodrębniono własność lokali oraz gruntów pod tym budynkiem.

Nowe przepaisy doprecyzują także zakres stosowania niektórych stawek podatku od nieruchomości (w tym dla lokali użytkowych i garaży), zrezygnują z płatności podatku od nieruchomości, podatku rolnego oraz leśnego w ratach w przypadku niskich kwot zobowiązania podatkowego, uściślą zakres niektórych zwolnień przedmiotowych i wprowadzą nowe zwolnienia dla gruntów, budynków i budowli wchodzących w skład cmentarzy komunalnych, wprowadzą fakultatywność poboru w stosunku do wszystkich opłat lokalnych oraz zlikwidują preferencyjną stawkę podatku leśnego (50%) dla lasów ochronnych oraz lasów wchodzących w skład rezerwatów przyrody i parków narodowych.

 

powrót Podatki Opłaty lokalne Zmienią się przepisy i podatkach i opłatach lokalnych

Szukaj:


Porady podatkowe

Reklama

Twoje podatki
- nasze rozwiązania!
_______________________________________________________

Reklama

_______________________________________________________