ekspertax

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
powrót Podatki VAT MF zachęca do brania paragonów organizując loterię

środa, 18 lutego 2015 12:35

MF zachęca do brania paragonów organizując loterię

Opublikowane przez:  Zespół Ekspertax

Ministerstwo Finansów przygotowuje Loterię Paragonową, która ma zachęcić podatników do wystawiania i pobierania paragonów fiskalnych.

W loterii będzie mógł wziąć udział każdy, kto zarejestruje na stronie loterii paragon fiskalny wystawiony na kwotę co najmniej 10 zł. Dodatkowo nagradzane będą paragony za wybrane usługi. Nagrodami w loterii będą samochody średniej i wysokiej klasy, tablety i notebooki. Przewidziano też nagrody dla przedsiębiorców, którzy wystawili zwycięski paragon premiowany nagrodą główną. Loteria przewidziana jest na 12 miesięcy.

MF przypomina, że cel loterii jest prosty - uświadomić podatnikom, jak ważna jest ich rola w kształtowaniu uczciwego obrotu gospodarczego. Biorąc paragon wspieramy uczciwych przedsiębiorców i uczciwą konkurencję między nimi.

Korzystając z usług i tak płacimy cenę brutto, czyli z naliczonym podatkiem VAT. Jednak jeśli paragon nie zostanie wystawiony, to podatek, który przekazujemy sprzedającemu, nie zostanie odprowadzony do budżetu państwa, a zostanie w kieszeni nieuczciwego przedsiębiorcy.

Osoby, które nie płacą podatków, oszukują więc w pierwszej kolejności swoich klientów. Z jednej strony pieniądze, które powinny zostać później wydane na powszechne bezpieczeństwo, zdrowie czy edukację są przez nich przywłaszczane. Z drugiej - cierpią drobni, uczciwi przedsiębiorcy, którzy każdego dnia muszą konkurować z oszustami wypychającymi ich z rynku nieuczciwą grą.

powrót Podatki VAT MF zachęca do brania paragonów organizując loterię

Szukaj:


Porady podatkowe

Reklama

Twoje podatki
- nasze rozwiązania!
_______________________________________________________

Reklama

_______________________________________________________