ekspertax

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
powrót Podatki VAT Stawka VAT na sprzedaż biletów na dyskotekę

piątek, 05 listopada 2010 17:31

Stawka VAT na sprzedaż biletów na dyskotekę

Opublikowane przez:  Zespół Ekspertax

Do sprzedaży biletów na dyskotekę należy stosować stawkę VAT w wysokości 7%. Tak uważa Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie (interpretacja indywidualna z dnia 13 października 2010 r.).

W ramach prowadzonej działalności gospodarczej spółka zajmuje się wykonywaniem usług sklasyfikowanych w podany poniżej sposób:

 

1. organizacja imprez okolicznościowych - PKWiU 92.34.12
2. oprawa muzyczna i artystyczna - PKWiU 92.34.12
3. prowadzenie dyskotek - PKWiU 92.34.12
4. prowadzenie imprez okolicznościowych - PKWiU 92.34.12
5. obsługa nagłośnienia - PKWiU 92.34.13
6. realizacja dźwięku i oświetlenia - PKWiU 92.34.13
7. organizacja i prowadzenie akcji promocyjno-reklamowych - PKWiU 92.34.13

Świadczone przez spółkę usługi nie są związane z funkcjonowaniem obiektów kulturalnych, w tym wszelkich klubów, świetlic, domów kultury, usług fotoplastikonów, sal i kręgów tanecznych w parkach kultury.

Wstęp na dyskoteki podlega opłacie, za którą wydawany jest bilet wstępu obejmujący podatek od towarów i usług. Bilety sprzedawane są na koncerty, przedstawienia i inne imprezy w zakresie twórczości i wykonawstwa artystycznego (świadczone przez zespoły muzyczne). Po wejściu klient ma zapewnione miejsce do tańczenia, słuchania muzyki i oglądania przedstawienia. Ma także dostęp do infrastruktury lokalu (sanitariaty, szatnia, zaplecze gastronomiczne). Oprawa muzyczna obejmuje odtwarzanie muzyki ze sprzętu muzycznego oraz występy zapraszanych zespołów muzycznych „na żywo”.

Przy odtwarzaniu muzyki z aparatury muzycznej opłacane są składki do Związku Autorów ZAIKS. Opłata ta jest wliczana w cenę za bilet wstępu. Przy barze serwowane są odpłatnie napoje (alkoholowe i bezalkoholowe, artykuły spożywcze oraz posiłki). Przychód ewidencjonowany jest za pomocą kas fiskalnych, osobno dla sprzedaży biletów wstępu i sprzedaży pozostałych usług.

W takim stanie faktycznym organ podatkowy potwierdził stanowisko podatnika, który stosował obniżoną stawkę VAT do świadczonych usług.

powrót Podatki VAT Stawka VAT na sprzedaż biletów na dyskotekę

Szukaj:


Porady podatkowe

Reklama

Twoje podatki
- nasze rozwiązania!
_______________________________________________________

Reklama

_______________________________________________________