ekspertax

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
powrót Varia Możliwa nowa opłata od tablic i urządzeń reklamowych

wtorek, 19 listopada 2013 06:34

Możliwa nowa opłata od tablic i urządzeń reklamowych

Opublikowane przez:  Zespół Ekspertax

Projekt ustawy o wzmocnieniu narzędzi ochrony krajobrazu przyznaje radom gminy kompetencję do ustalania w formie samodzielnego aktu prawa miejscowego zasad i warunków sytuowania obiektów małej architektury, tablic i urządzeń reklamowych oraz ogrodzeń, ich gabarytów, standardów jakościowych oraz rodzajów materiałów budowlanych, z jakich mogą być wykonane.

Rady gmin mogłyby wprowadzić opłatę od reklam. Nową opłatę, która poniosą właściciele nieruchomości lub obiektów budowlanych, jeżeli na tych nieruchomościach lub obiektach budowlanych znajdują się tablice lub urządzenia reklamowe, niezależnie od tego czy na tablicy lub urządzeniu reklamowym eksponowana jest reklama, może wprowadzić nowelizacja niektórych ustaw w związku ze wzmocnieniem narzędzi ochrony krajobrazu.

Maksymalna stawka opłaty od reklam jest przewidziana na 2,70 zł dziennie od 1 m2 powierzchni tablicy lub urządzenia reklamowego służących ekspozycji reklamy. Więcej przeczytasz tutaj: Możliwa nowa opłata - od tablic i urządzeń reklamowych.

 

 

powrót Varia Możliwa nowa opłata od tablic i urządzeń reklamowych

Szukaj:


Porady podatkowe

Reklama

Twoje podatki
- nasze rozwiązania!
_______________________________________________________

Reklama

_______________________________________________________