ekspertax

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
powrót Varia Małżonkowie posiadający oddzielne gospodarstwa rolne otrzymają odrębne NIP

czwartek, 23 października 2014 15:09

Małżonkowie posiadający oddzielne gospodarstwa rolne otrzymają odrębne NIP

Opublikowane przez:  Zespół Ekspertax

Sejm w dniu 23 października 2014 r. wprowadził też zmiany w ustawie o krajowym systemie ewidencji producentów, ewidencji gospodarstw rolnych oraz ewidencji wniosków o przyznanie płatności. Nowelizacja dotyczy otrzymywania osobnych numerów identyfikacyjnych każdemu z małżonków posiadających oddzielne gospodarstwo rolne.

Nowelizacja przewiduje, że małżonkowie posiadający odrębne gospodarstwa rolne będą mogli otrzymać oddzielne numery identyfikacyjne, potrzebne przy ubieganiu się o płatności unijne.

Dotychczas pomimo prowadzenia osobnych gospodarstw małżonkowie posiadali wspólny numer, przez co o dofinansowanie z UE mógł ubiegać się tylko jeden z nich. Zgodnie z nowymi przepisami, w ramach krajowego systemu ewidencji producentów jeden wspólny numer identyfikacyjny będzie nadawany małżonkom będącym współposiadaczami gospodarstwa rolnego.

Nowelizacja dostosowuje prawo do wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 3 grudnia 2013 r., w którym TK zakwestionował przepis, który uniemożliwiał nadawanie osobnych numerów identyfikacyjnych każdemu z małżonków posiadających oddzielne gospodarstwo rolne. W dalszej kolejności nad nowelizacją będą pracować senatorowie.

powrót Varia Małżonkowie posiadający oddzielne gospodarstwa rolne otrzymają odrębne NIP

Szukaj:


Porady podatkowe

Reklama

Twoje podatki
- nasze rozwiązania!
_______________________________________________________

Reklama

_______________________________________________________