ekspertax

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
powrót ZUS i Prawo pracy Turnusy rehablitacyjne dla kobiet

sobota, 17 grudnia 2011 08:34

Turnusy rehablitacyjne dla kobiet

Opublikowane przez:  Zespół Ekspertax

Od stycznia 2012 r. Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozpoczyna kolejny cykl turnusów rehabilitacyjnych dla kobiet po operacji gruczołu piersiowego.

Wszystkie kobiety zainteresowane tą formą rehabilitacji leczniczej ZUS zaprasza do odwiedzenia placówki ZUS lub strony internetowej Zakładu.

 

Wczesna i kompleksowa rehabilitacja kobiet po mastektomii daje szansę na szybki powrót do pracy. Zakład Ubezpieczeń Społecznych prowadzi specjalny projekt rehabilitacji dla tych właśnie osób.

Rehabilitacja lecznicza oferowana przez ZUS odbywa się w ramach projektu prewencji rentowej. Oferta skierowana jest do wszystkich ubezpieczonych zagrożonych długotrwałą niezdolnością do pracy, których stan zdrowia rokuje jednak przywrócenie sprawności organizmu, a tym samym powrót do pracy.

Z uwagi na rosnący odsetek osób dotkniętych chorobą nowotworową, w tym kobiet chorujących na nowotwór narządów rodnych i gruczołu piersiowego, ZUS zdecydował się w 2009 r. na uruchomienie specjalnego pilotażu rehabilitacyjnego skierowanego do tej właśnie grupy osób.

Skuteczność pilotażu, po którego zakończeniu 85% rehabilitowanych kobiet mogło powrócić do pracy, skłoniła Zakład Ubezpieczeń Społecznych do wprowadzeniu rehabilitacji leczniczej po operacji nowotworu gruczołu piersiowego do pakietu programów realizowanych w ramach prewencji rentowej. Turnus rehabilitacyjny trwa przeciętnie 24 dni, a ZUS pokrywa wszelkie koszty związane z rehabilitacją.

powrót ZUS i Prawo pracy Turnusy rehablitacyjne dla kobiet

Szukaj:


Porady podatkowe

Reklama

Twoje podatki
- nasze rozwiązania!
_______________________________________________________

Reklama

_______________________________________________________